Ať se nám to líbí nebo ne, ať se vás sebevíce snaží upozornit mravokárci na přednosti duchovních kvalit a lidské osobnosti, partnery pro milostný vztah si lidé vybírají především na základě vzhledu. Možná bude pro vás překvapením, že zdaleka nejde ani tak o postavu, ale o obličej. Platí to jak pro muže, tak i pro ženy. Některé drobné i větší nedostatky tělesných proporcí hýždí, břicha, boků, ramen, paží a nohou spíše přehlédneme nebo tolerujeme, než typ obličeje, jež nám nevyhovuje.
květované kraťasy


Tvář


Ženský obličej je zvláště pro muže nesmírně důležitý a znamená pro ně mnohdy větší vzrušení, než poprsí nebo pohled na obnaženou vagínu. Zejména symetrie tváře s výraznýma očima, které jsou umístěné v pozici „tak akorát“, spíše dál od sebe, menší nosík, plné růžové rty. V některých případech hraje důležitou roli i tvar lebky, dokonce mnohem více, než barva vlasů. Obecně jsou vnímány blondýnky za přitažlivější, ale především mají úspěch modré oči. „Holka modrooká“ zkrátka budí dojem větší upřímnosti a čitelnějšího nitra, než hnědooká brunetka.
videozáznam svatby

Své partnery si také hledáme v souvislosti s typologií tváře, jež nám někoho může připomínat. Může to souviset s mnoha životními vzory, co nám evokují např. sourozence, přátele, bývalé milence, nebo dokonce i nás samotné. Tvář je zkrátka základ a na mnoha příkladech z minulosti je patrné, že i hezké tvářičce se odpouštělo mnohem více negativity, než lidem pozitivnějším, ovšem škaredým.


Osobnost


Muže zajímá pochopitelně i osobnost, jenže podle statistických průzkumů teprve tehdy, upoutá li-je na první pohled ženský obličej. Tvář a osobnost pak tvoří přibližně 80 procent veškerého úspěchu a říká se, že takový partnerský vztah se muži snaží zachovat na celý život.

Oblé křivky, tělo ve tvaru přesýpacích písečných hodin, pevné poprsí, štíhlý pas a pěkně zakulacený zadeček – to vše jsou ideální tvary pro zachování plodnosti, ale vězte, že pro mnoho mužů nejsou až tak podstatné. Někteří zkrátka preferují štíhlé gazely, jiní ženy plnějších tvarů.

Podle čeho si vybíráme životní partnery
4 (80%)1